Ülkücü Ozan Esat KABAKLI Sivaslılarla buluştu ...

Sivas Belediyesi 15 Temmuz kahramanlarına ve tüm şehitlerimize ithafen düzenlediği Kahramanlık Türküleri Konserinde, sevilen sanatçılarılar Azerin ve Esat Kabaklı'yı Sivaslılarla buluşturdu.

Ülkücü Ozan Esat KABAKLI Sivaslılarla buluştu ... Kültür

Atatürk Kongre ve Etnografya Müzesi bahçesinde düzenlenen konsere Vali Vekili Zihni Yıldızhan, Vali Yardımcısı Yeliz Yıldızhan, Milletvekili Hilmi Bilgin, Belediye Başkanı Sami Aydın, Ak Parti İl Başkanı Ziya Şahin, Belediye Başkan Yardımcıları, Kurum Müdürleri ve binlerce vatandaş katıldı.

İki bölüm halinde düzenlenen konserde ilk olarak sanatçı Azerin sahne aldı. Türk dünyasından sevilen ezgileri seslendiren güçlü yorumcu Azerin, şarkılarıyla salonu alanı dolduran misafirlere unutulmaz anlar yaşattı.

Azerin'in başarılı performansı sonrasında kum sanatçısı Ömer Faruk Elmas'ın 15 Temmuz temalı gösterisi izleyenlerden büyük alkış aldı.

Konserin ikinci bölümünde Sivaslılar ile buluşan sanatçı Esat Kabaklı kahramanlık türküleri söyledi. Kabaklı türkülerini Sivaslılar ile birlikte söylerken, 'Bil oğlum' adlı eseri her zamanki gibi büyük beğeni topladı.

Her iki sanatçı da konser sırasında 15 Temmuz şehitleri ve tüm aziz şehitlerimizi rahmetle anarak, Türkiye düşmanlarına verilecek en büyük cevabın, hain darbe kalkışmasında Türk halkı tarafından verildiğini söyledi.

Konser sonrasında Milletvekili Hilmi Bilgin, Belediye Başkanı Sami Aydın ve Vali Yardımcısı Yeliz Yıldızhan sanatçılara çiçek ve çeşitli hediyeler takdim etti.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar