SEO – dijital pazarlama – e-ticaret üçgeni

Sitelerin arama motorlarında daha iyi sonuçlar alabilmesi için yapılan optimizasyon çalışmaları olarak açıklayabiliriz SEO yu İŞTE AYRINTILAR

SEO – dijital pazarlama – e-ticaret üçgeni Teknoloji

Seo Nedir ?

Sitelerin arama motorlarında daha iyi sonuçlar alabilmesi için yapılan optimizasyon çalışmaları olarak açıklayabiliriz. Google’un kullanıcılarına daha kusursuz bir kullanım sunabilmek için siteleri belli kriterlere göre düzenlediği algoritmasında onun kriterlerine uygun olarak yapılan çalışmalara seo çalışması denmektedir. Search Engine Optimization, şeklinde yazılan seo site içi ve dışı faktörlere göre ayrı ayrı yapılmaktadır.

Dijital Pazarlama Nedir ?

Dijital pazarlama, son dönemlerde kullanımı artan internet dünyasında sosyal medyayı, mobil ve bir çok interaktif pazarlama platformlarını kullanarak yapılan pazarlama şeklini ifade eder. Dijital pazarlama sektörü özellikle son 10 yılda büyük gelişmeler kaydetti. Bir çok firma interaktif çözümler üretmek ve  bu pazarda yer almak için çalışmaya başladılar. Son 10 yılda özellikle dijital pazarlamaya önem vermeyen firmalar yavaş yavaş küçülmeye ve batmaya başladılar. Dijital pazarlama insanlar arasında interaktif pazarlama, online pazarlama ve e-marketing gibi terimlerle de anılmaktadır.

E – Ticaret Nedir ?

İnternet dünyasında 1995’li yıllarda yaşanan devrim niteliğindeki yeniliklerden sonra ticaret dünyasının dijital, internet ortamına geçmesi sonrası ticaretin onlin olarak yapılmasını ifade eder. E – ticaret ana hatlarıyla alacağınız bir kıyafet veya ayakkıbıyı evinizden çıkmadan bir internet sitesinden alarak çeşitli ödeme yollarıyla ödeme yaptığınız ticaret şeklidir. Özellikle geleceğin en parlak sektörleri arasında gösterilen e-ticaret sistemi hem alıcı hem de satıcı için avantajlı bir alışveriş biçimdir.

Seo – Dijital Pazarlama – E-Ticaret Üçgeni

Bildiğimiz üzere artık tüm firmalar dijital ortamalar üzerinden e-ticaret yapmayı tercih etmeye başladılar. Yapılan araştırmalara göre de bir on sene sonra artık marketlere gitmeden her şeyimizi dijital ortamlardan alacağız. Böyle bir ortamda tabiki e-ticaret ve dijital pazarlama önem kazanmaktadır. Fakat firmaların arasındaki kıyasıya rekabet bu sefer Google üzerinde devam ediyor. Google’da öne çıkmanın yolu ise Seo’dan geçiyor. Seo’ya milyon dolarlar harcayan firmaların olduğunu biliyoruz. Bu denli önemli üç konuda bilgi almanın bile neredeyse para olduğu bir dönemde kendimize yararlı bilgiler bulmamız oldukça güç oluyor. Bu anlamda https://www.huseyinonur.com.tr/ seo-dijital pazarlama ve e-ticaret konularında gerçekten tatmin edici ve ayrıntılı bilgiler paylaşıyor. Özellikle bu konulara ilgisi olan ve daha çok bilgi isteyen daha önce görmediği taktikleri, stratejileri görmek isteyenler mutlaka ziyaret etmelidir.

 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar