Mevlütleriniz için mevlüt hediyelikleri mi arıyorsunuz ?

Mevlütler, doğum, ölüm, evlilik, askerlik gibi özel günlerde Kur’anı Kerimin okunduğu, sohbetlerin yapıldığı, misafirlere ikramların verildiği toplantılardır.

Mevlütleriniz için mevlüt hediyelikleri mi arıyorsunuz ? Din

Ülkemizde yapılan mevlütlerde davet edilen misafirlere ikramlar yapılır. Peki mevlüt hediyelikleri nelerdir ? İşte mevlütlerinizde hediye edebileceğiniz mevlüt hediyelikleri. Yasin kitapları ; en fazla hediye edilen mevlüt hediyeliklerdendir.

Yasin Kitapları bu kitap içinde, Yasin Sure’si haricinde Nebe, Mülk, Fetih, Duhan, Rahman, İnşirah Sureleri gibi diğer büyük sureler de vardır. Mevlütlerde en çok okunan başlıca sureler bunlardır. Yasin kitaplarında oldukça fazla çeşit bulunmakta. Kadife kaplı yasinler, isim baskılı yasinler, nakış baskılı yasinler gibi çeşitleri vardır. Hediye edeceğizin yasin kitaplarının boyutlarını da seçebilirsiniz. Çanta boy, cep boy, hafız boy, orta boy gibi farklı ölçülerde çeşitleri vardır. Hediye edeceğiniz misafirlerinizin büyük yazıları daha iyi okuyabileceğini düşünüyorsanız, orta boy yada rahle boyları seçebilirsiniz.

Kokulu Tesbihler ; Hac, umre vb. mevlütlerde sıklıkla hediye edilen ürünlerdendir. Gül kokulu tesbihler özellikle hemen hemen her mevlütlerde hediye edilmektedir. Kokulu teshiblerde de yasin kitaplarında olduğu gibi isme öze etiket çıkartılabiliyor. Örneğin sünnet mevlüdü için dağıtılan kokulu tesbih modellerinde kutu üzerine resim veya yazı eklenebilmektedir.Plastik külah kutu, kalpli özel kutu gibi kutularla da hediye edebilirsiniz.

Lokumlar ; yenilebilir hediyeliklerden klasikleşmiş hediyelerdendir. Mevlüt lokumları özel kutularında satıldığı gibi, kilo işi toptan da satılmaktadır. Çifte kavrulmuş, fındıklı, güllü, sultan ve sade gibi lokum çeşitleri, mevlütlerde hediye edilen başlıca lokum çeşitlerindendir.

Bebek Şekerleri ve Bebek Çikolataları ; bebek mevlütlerinde tercih edilen hediyeliklerdendir. İsme özel etiketli, resim baskılı modeller ile çok güzel mevlüt hediyeleri hazırlanabilmektedir. Akide şekeri, elma şekeri gibi diğer modelleri de bulunmaktadır. Seccadeler ; Yine umre ve hac mevlütlerinde daha fazla tercih edilen hediyeliklerdendir. Seccade yanında tesbihler de beraber olarak hediye edilebilmektedir. Siz de size aradığınız mevlüt hediyelikleri çeşitlerini mevlidimvar.com’da bulabilirsiniz. Birbirinden farklı mevlüt hediyelikleri ve mevlüt için gerekli malzemeleri online sipariş vererek, kolayca ve güvenle satın alabilirsiniz. Üstelik toptan ve ucuz fiyatlarla.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar