Petek temizliği için doğru tercih

Petekler zaman içinde kireç , tortu , pas ve çamurlaşmadan dolayı ısıyı iyi iletemez duruma gelir. Çözüm yolları ise petekleri temizletmekten geçiyor.

Petek temizliği için doğru tercih Teknoloji

Petek temizliği hakkında servis veren İstanbul firmaları var güvenilir firmalarla çalışmak ilk tercihiniz olmalıdır.

petektemizliği 

Kalorifer petek temizliği için Çözüm Merkezi tesisat firmamızı tercih edebilirsiniz güvenilir kimyasallar ve personellerimizle tesisatınıza iyi gelecek bir servis veriyoruz.

İstanbul Petek Temizliği

Petek temizliği en azından yılda bir kez yapılması gereken bir işlemdir çünkü eğer kullanılan petek temiz değil ise evi ısıtmaz bu nedenle de bizler kombinin ayarlarını son dereceye çıkarırız buda biraz da olsa ısınmamızı sağlar fakat bu yaptığımız işlem yüzünden yüksek doğalgaz faturaları ile karşı karşıya kalırız bu neden petek temizliği yapmak sizler için önemli bir konu olsun. Petek temizliği sayesinde sizlerde düşük derecelerde yeterli ısı verimi elde ederek düşük faturalarla muhatap olabilirsiniz. Peki petek temizliği kim tarafından ve nasıl yapılır.

Bu petek temizliği işlemi tesisatçılar ve özel firmalar tarafından yapılmaktadır. Petek temizliği yapılırken bağlantı noktasının doğru seçilmesi çok önemlidir. Çünkü doğru seçilen bağlantı noktası evin kirlenmesini önler ve kireçli pis suyun uzun yol almadan kısa yol kat ederek tahliye edilmesini sağlar. Bu nedenle bağlantı noktası seçimi önemlidir. Genelde bağlantı noktası olarak tercih edilen yerler kombinin alt kısmı veya banyodaki havlupan vanalardır. Ancak burada da önemli bir nokta vardır makine seçimi makine eğer hem su hem de hava basmalı bir makine değilse peteklerin altında kalan kireçleri çıkaramaz bu da peteklerinizin tam olarak temizlenmemesine yol açar. Bu adımda bittikten sonra asit bazlı olmayan kimyasal maddeler ile petekleri koruma ve temizleme özelliğine sahip olan kimyasallar dökülür en son olarak ta peteklerin havası alınır ve petekler kullanıma hazırdır.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar