Sivas'ta beslenme ve diyet konulu toplantı yapılacak

Türk Gastroentoroloji Derneği, Toplumsal Farkındalık Projeleri kapsamında Sivas’ta Halk Toplantısı düzenliyor.

Sivas'ta beslenme ve diyet konulu toplantı yapılacak Sağlık

7 Temmuz Cuma günü saat 13:30’da Fidan Yazıcıoğlu Kültür Merkezi’nde ücretsiz olarak gerçekleştirilecek olan toplantıda, Halka yönelik olarak Sindirim Sistemi Hastalıkları ile ilgili tanı ve tedavideki gelişmeler Uzmanlar tarafından anlatılacak, sorular yanıtlanacaktır. Konferans merkezi bahçesinde, 12 metrelik dev kalın bağırsak maketi de yer alacaktır.

“Sindirim Sistemi Hastalıklarında Beslenme Ve Diyet” Halk Toplantısı

-“Dev Kalın Bağırsak Maketi İle Bilgilendirme Çalışması”

 7 Temmuz 2017 Cuma – Saat 13:30 

Fidan Yazıcıoğlu Kültür Merkezi, Kadı Burhaneddin Salonu

SİVAS

 Türk Gastroenteroloji Derneği (TGD), Toplumsal Farkındalık Projeleri kapsamında “Farkında Ol, Geç Kalma” sloganı ile düzenlediği “Sindirim Sistemi Hastalıkları Bilgilendirme Programı”na Sivas’ta devam ediyor.  

7 Temmuz Cuma günü saat 13:30’da Fidan Yazıcıoğlu Kültür Merkezi, Kadı Burhaneddin Salonu’nda ücretsiz olarak gerçekleştirilecek olan toplantıda, Halka yönelik olarak Sindirim Sistemi Hastalıkları ile ilgili tanı ve tedavideki gelişmeler uzmanlar tarafından anlatılacak, sorular yanıtlanacaktır. Açılış programında Sivas Belediye Başkanı Sn. Sami Aydın da konuşma yapacaktır.

Sindirim Sisteminizin Hekimleri; Gastroenteroloji Nedir?”, “Endoskopi kime yapılır, kime yapılmaz?”, “Reflü Hastalığı ve Beslenme”, “Bağırsak Hastalıklarında Beslenme ve Diyet”, “Probiyotikler” gibi başlıklarda sunumların yer alacağı programda, hastalıklarla ilgili farkındalık yaratma ve bilinçlendirme amaçlanmaktadır.

Halka yönelik gerçekleştirilecek olan program kapsamında, Konferans merkezi bahçesine kurulacak dev kalın bağırsak maketi ile hasta ve hasta yakınlarının bilgilendirilmesi amaçlanmaktadır. Maketin içerisinde bağırsağın yapısı, kolon kanseri ve bağırsak hastalıkları ile ilgili bilgiler içeren panolar yer alacaktır. Ayrıca sindirim sistemi hastalıklarıyla ilgili bilgilendirici broşür dağıtılacak, anket çalışması yapılacaktır.  

Sivas Belediyesi’nin katkıları ve Abbott’un koşulsuz desteği ile düzenlenecek etkinliğe siz ilgililer davet edildi ...

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar