Duayen gazeteci Hidayet ÇOLAKOĞLU hayatını kaybetti

İlimizde basın camiasının önemli isimlerinden olan ve Yeni Ülke Gazetesi'nin imtiyaz sahibi işadamı Dr. Hidayet Çolakoğlu dün hayata gözlerini yumdu. Çolakoğlu, bugün ikindi namazı sonrası Ulu Cami´den son yolculuğuna uğurlandı.

Duayen gazeteci Hidayet ÇOLAKOĞLU hayatını kaybetti Medya

Akciğer kanserine yakalanan ve uzun süredir Cumhuriyet Üniversitesi (CÜ) Tıp Fakültesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi'nde tedavi gören Çolakoğlu, 72 yaşında hayatını kaybetti. Cezana törenine Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, Valimiz Davut Gül, Sivas milletvekilleri Hilmi Bilgin, Mehmet Habib Soluk, Selim Dursun, Belediye Başkanı Sami Aydın, il protokolü ve Çolakoğlu ailesi ile sevenleri katıldı. Çolakoğlu´nun cenazesi ikindi namazına müteakiben Ulu Cami´den kılınan cenaze namazının ardından Halfelik Mezarlığı´nda toprağa verildi.

Yeni Ülke Gazetesi´nin son imtiyaz sahibi sürekli basın kartı sahibi Dr. Hidayet Çolakoğlu, aynı zamanda Cumhuriyet Üniversitesi Vakfı kurucu mütevelli heyeti üyesi, Cumhuriyet Üniversitesi Vakfı yönetim kurulu üyeliği, Sivas Diş Hekimleri Odası kurucu başkanlığı ve Türk Hava Kurumu Vakfı şube başkanlığı görevlerinde de bulunmuştu. 


HABER58.ORG olarak merhum Hidayet Çolakoğlu´na yüce Allah´tan rahmet, kederli ailesi, sevenlerine, basın camiasına başsağlığı ve sabır dileriz.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar