Otyakmaz: Takıma faydalı olacak isimleri tercih edeceğiz

Başkanımız Mecnun Otyakmaz beIN Sports´ta yayınlanan "beIN Transfer" programına telefonla bağlanarak gündeme ilişkin soruları cevapladı.

Otyakmaz: Takıma faydalı olacak isimleri tercih edeceğiz Spor

Başkanımız Mecnun Otyakmaz beIN Sports´ta yayınlanan "beIN Transfer" programına telefonla bağlanarak gündeme ilişkin soruları cevapladı.

Başkanımız Otyakmaz programda şu ifadeleri kullandı:

"Küme düştüğümüz zaman sanki dünyanın sonu gelmiş gibi hissetmiştik ama takımımız muhafaza ettik. Yeni yönetim kurulu oluşturduk. Sivasssporlular bütünleşti. Bütünleşince kazanımlar elde edebiliyorsunuz. Demek ki dünyanın sonu değilmiş. Futbolda bu tip şeyler var. Sürekli başarılı olmak da beklenilmiyor. Ara sıra böyle tökezlemeler olabiliyor.

Elimizde bir listemiz var. Takımımıza çok önemli katkılar yapmamız gerekiyor. Önümüzdeki dönem kıran kırana bir lig geçecek. Takımların kalitesi artıyor. Yayın gelirlerinin artması sanırım dünyada da duyuldu futbolcu fiyatları arttı. Bu işin futbolculara katkısı olacak gibi görünüyor. İlk transfer döneminde fiyatlar çok yüksek. Transfer döneminin sonuna doğru fiyatlar normale gelince rahat transferler yapabileceğiz.

Hocamız Brezilya'da maçları izliyor ama oradan oyuncu almak zor gözüküyor. Ligler devam ettiği için futbolcunun yüksek bonservisleri var. Belki Brezilya'dan bir iki oyuncu alırız. Hocamız daha önce Jaba'ları, Tita'ları Brezilya'dan ülke futboluna kazandırmıştı. Bayram arifesinde çok önemli yerlere transferler yapacağız. Takımımıza katkıda bulunacak futbolcuları transfer etmeyi arzu ediyoruz. Takıma hava katacak, kombine ve forma satışlarını artıracak oyuncular da düşünüyoruz. Bütçemize uygun dünyaca ünlü futbolculardan transfer etmeyi arzu ediyoruz ancak olmasa da takıma faydalı olacak isimleri tercih edeceğiz.

Şu an elimizde iki iyi kaleci var. Ali Şaşal ve Tolgahan Acar bizi şampiyonluğa taşıdı. Yine de bir kaleci daha almayı arzu ediyoruz."

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar